Nu -10% EXTRA op alles* met code: EXTRA10Q
Twee oude klaslokalen omgetoverd tot een unieke en moderne familiewoning. En dat midden in Rotterdam. Aquine woont samen met haar vriend Robbin en twee jonge kinderen in deze verborgen oase vol leuke doorkijkjes, enorm hoge plafonds en veel lichtinval. Inmiddels zijn de schoolbanken verruild voor minimalistische meubels en kleurrijke items met een Scandinavische touch. Benieuwd hoe Aquine woont? Wij namen een kijkje in haar voormalig schoolpand!
Aquine: “Robbin hield al een lange tijd verschillende projecten in de gaten. Toen hij op deze oude school stuitte, schreef hij ons direct in voor de loting. Door een typfout tijdens het invullen van het inschrijfformulier ging deze woning bijna aan onze neus voorbij. Wij hebben echt geluk gehad met dit plekje.” Twee jaar lang verbouwden ze alles zelf en maakten ze van het oude schoolpand hun droomwoning. De taken waren hierbij goed verdeeld: Robbin bedacht, tekende en verbouwde alles en Aquine zorgde voor een sfeervolle aankleding van het interieur. Dat is zeker gelukt!
Aquine omschrijft haar woonstijl als een Scandinavisch mix met een persoonlijke en kleurrijke touch. “Ik vind het lastig om mijn stijl in een hokje te plaatsen, omdat wij kopen wat we mooi vinden en daarmee niet één woonstijl hanteren. Het hoeft van mij allemaal niet perfect gestyled te zijn hier in huis. Dankzij de schoonheid van het pand heeft het interieur niet heel veel meer nodig”, vertelt ze. De gietvloer, strak gestucte muren en zwarte items zijn de basiselementen van het interieur. Aquine vult dit aan met minimalistische meubels in natuurlijke materialen en enkele opvallende woonaccessoires. Zo is de Pols Potten Oily vaas een van haar favorieten in huis en is het grote losstaande ligbad in de slaapkamer een droom die is uitgekomen.
Zwart, wit en houttinten vormen het kleurenpalet van de woning. Aan deze rustige basis voegt Aquine sprekende tinten toe. Zo vult de roze muur de grote ruimte in de keuken en zorgt het kleurencontrast met de groene velvet bank voor een fleurig geheel. “Deze twee knallende kleuren trek ik door in subtiele woonaccessoires. Het leuke daaraan vind ik dat wanneer je het zat bent, je met bijvoorbeeld een nieuwe vaas of stijlvolle sierkussens je interieur weer een andere uitstraling kunt geven.” Dat Aquine gek is op planten, is duidelijk terug te zien in huis. Het vele groen in huis zorgt voor een levendige sfeer en is een kleurrijke toevoeging aan haar strakke interieur.
De keuken is voor Aquine en haar gezin de favoriete plek in huis. Aan de grote eettafel brengen ze de meeste tijd samen door. Door verschillende eetkamerstoelen met elkaar te combineren, ontstaat er een vrolijk en speels effect. In de zomer staan de grote openslaande deuren in de keuken vaak open zodat de kinderen lekker buiten kunnen spelen. Aquine vindt het belangrijk dat er geleefd mag worden in huis. “In de vloer ontstaan krassen en butsen en de meubels hebben er voor de komst van de kinderen ook beter uitgezien. Dat hebben we enigszins losgelaten. Onze tijd van design items komt nog wel”, grapt ze.
Uniek aan dit schoolpand zijn leuke doorkijkjes en de enorm hoge plafonds. Deze doorkijkjes zorgen ervoor dat de vier verdiepingen waaruit het huis bestaat, met elkaar verbonden blijven. Ook de bijzondere stalen trap speelt hierbij een grote rol. “We krijgen vaak de vraag waar de trap besteld hebben. Een mooi compliment als je het mij vraagt, want de trap is zelf ontworpen en gemaakt.” Naast de grote open ruimtes van de voormalig klaslokalen zijn ook de originele steunbalken uit het oude schoolpand bewaard gebleven. De natuurlijke en robuuste uitstraling van deze houten balken geeft Aquine's moderne interieur een autenthiek en warm karakter.
Aquine is haar ruime woning nog verder aan het uitbreiden met een fijn dakterras. In tegenstelling tot haar Scandi interieur, wil ze op het dakterras een Ibiza vibe met bohemian invloeden creëren waarmee ze het vakantiegevoel in huis haalt. En hoewel ze met haar voormalig schoolpand het hart van menig interieurliefhebbers sneller doet kloppen, blijft Aquine dromen. “We zeggen altijd gekscherend: een vrijstaand huis met veel grond, midden in het centrum. Ergens lijkt het ons heerlijk om een stukje grond te hebben met een vrijstaande woning, maar we zullen de reuring van de grote stad ontzettend missen. Ik denk dat wij onze woondroom al leven!”
Schrijf je in voor de fonQ nieuwsbrief. Ontvang inspiratie, persoonlijke acties en eenmalig tot 5% korting!*
Deel dit inspiratieartikel:
Een uniek interieur vol opvallende eyecatchers en gedurfde kleurencombinaties.
Scandinavisch meets Japandi: het ton-sur-ton beige huis van interieurstylist en influencer Greet is tot in de puntjes gestyled. Wij namen een kijkje!
Kijk mee in het stadsappartement van fonQ’s content lead Ellemijn. Een neutrale, Scandinavische woonstijl aangevuld met een eclectische mix van vintage items.